صفحه ها
دسته
لينکستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 207789
تعداد نوشته ها : 193
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

هم‌زمان با افتتاح بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتابتهران، کتاب راهنمای استفاده از نرم‌افزار قرآنی جامع تفاسیر نور به همت انتشارات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی منتشر و به نمایشگاه کتاب تهران روانه شد.

به گزارش خبرگزاریدانشجویان ایران(ایسنا)،حجت‌الاسلام محمد مهدی نمازی،  مدیر انتشارات مرکزنور با بیان این مطلب تسهیل و آسان سازی استفاده از نرم‌افزار جامع تفاسیرنور را هدف از انتشار این کتاب راهنما عنوان کرد و افزود: استانداردسازی بسته‌های نرم‌افزاری مرکز نور و ارائه آن با کتاب راهنما هم‌چنین کمک به امر پژوهش و تحقیق محققان حوزه و دانشگاه از جمله اهداف چاپ و عرضه این کتاب راهنما است.

حجت‌الاسلام نمازی ادامه داد: این کتاب در پاسخ به نیاز کاربران نور در اقصی نقاط جهان، با کاربردی بسیار بالا به زبان فارسی منتشر شده است و درصددیم آن را به زبان‌های انگلیسی و عربی تهیه کرده و به چاپ برسانیم.

این محقق و پژوهشگر حوزه علمیه با بیان اینکه کتاب حاضر در واقع راهنمای نرم‌افزار دائره‌المعارف چندرسانه‌یی قرآن کریم است، خاطر نشان کرد: نرم‌افزار تفسیری و قرآنی نور(جامع تفاسیر) در سال گذشته موفق شد در جشنواره بین‌المللی سران از سوی سازمان ملل در بخش خلاقیت، نوآوری و ابتکار، رتبه نخست این جشنواره بین‌المللی را اخذ کند.

مدیر بخش انتشارات معاونتبازرگانی و خدمات فرهنگی مرکز نور، این کتاب را در 9 بخش معرفی کرد و گفت:کلیات برنامه، کتابخانه، دانش‌نامه قرآن کریم، پژوهش‌های حدیثی، کتاب‌شناسی، نگارخانه، امکانات مشترک، قابلیت‌های صوتی و در نهایت پیوست‌هااز جمله بخش‌های مختلف این کتاب 260 صفحه‌یی است.

حجت‌الاسلام نمازی ادامه داد: کتاب راهنمایی استفاده از نرم‌افزار جامع تفاسیر نور در تیراژی بالغ بر 5 هزار جلد از هم اکنون علاوه بر فروشگاه‌های معتبر عرضه محصولات فرهنگیبه‌صورت اختصاصی و ویژه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بسته نرم‌افزاری جامع تفاسیر نور در نمایشگاه کتاب تهران به نشانی مصلی بزرگ امام خمینی(ره)، بخش نشر الکترونیک، غرفه مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی مراجعه کنند. 


دوشنبه سیم 1 1389
X